חשמל חכם

שמעתם את הביטוי הזה לא מעט פעמיים ואף פעם לא הבנתם למה הכוונה. כאשר אומרים חשמל חכם בעצם הכוונה היא לבית חכם. הכוונה היא לבית שרוב החשמליות בו ניתנות לשליטה ובקרה ע”י שלט, או מתוך מחשב או מתוך סמרטפון. למשל אתם רוצים לכבות את החשמל בבית כאשר אתם נמצאים מחוצה לו? אפשר להגדיר במערכת שבכל פעם שהבית ננעל הוא מתנתק ממערכת החשמל. מה היתרון בכך? הוא מונע בזבוז שלא לצורך (אנשים שוכחים לסגור אורות בבית) ויכול גם למנוע שריפה כתוצאה מקצר חשמלי. אבל זוהי לא הפונקציה המרכזית מה. מה שמבאת חשוב הוא ניהול טוב ונוח של הבית.

איך מערכת זו עוזרת בניהול הבית

היא פשוט מזרזת ומייעל את תהליך העבודה. לכן, בעלי משרדים משתמשים בה גם במסגרת חדרי הישיבות שלהם או חדרים מסוימים ברחבי העסק. אפשר לשלוט בכל מערכת
המבוסס על חשמל כולל אורות, מזגנים, מערכות שמע ועוד ולשלוט בהם ממוקד אחד. אפשר אפילו לשלוט בהן דרך חדר אחר.

מערכת חשמל חכם אלחוטית

אם אתם רוצים להפוך את הבית שלכם לבית חכם, זה לא אומר שאתם צריכים לשנות עכשיו את כל מערכת החשמל בבית ולרשת אותה מחדש. אפשר ואף רצוי להשתמש במערכת על חוטית. למעשה היא קלה ויעילה הרבה יותר להתקנה מאשר המערכת הרגילה.
האם כל הבית חייב להיות מחובר למערכת?
ממש לא. אפשר לחבר למשל רק את המערכות בסלון או רק בקומה אחת בבית. אתם אלה שמחליטים כיצד להשתמש במערכת חשמל חכם, הידוע גם כבית חכם לפי הצורכים שלכם.

כדאי לדעת

• התקנת מצלמות אבטחה – ממש לא כדאי לוותר עליהן הן בתוך הבית והן מחוץ לבית ולא רק מטעמי אבטחה אלא גם כדי לדעת מה מתרחש בבית וכיצד לשלוט טוב יותר במערכות.
• מומחה מערכות בית חכם – רצוי להזמין מומחה בנושא זה שיבדוק את המערכות שלכם ויחליט באיזה אופן הכי כדאי להתקין את המערכת בבית שלכם.

Big Systems